AX3PBF2-148.5000T3
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AX3PBF2-148.5000T3
Manufacturer
Abracon
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 148.5MHZ 2.5V LVPECL
Manufacturer :
Abracon
Product Category :
Oscillators
Operating Frequency :
148.5MHz
Reach Compliance Code :
Compliant
Frequency Stability :
±25ppm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Rise Time-Max :
0.5ns
Mounting Feature :
Surface Mount
Termination Style :
SMD/SMT
Output Format :
LVPECL
Additional Feature :
ENABLE/DISABLE FUNCTION; COMPLEMENTARY OUTPUT; TR, 7 INCH
Type :
XO (Standard)
Surface Mount :
yes
Absolute Pull Range (APR) :
Frequency :
148.5MHz
Ratings :
Product Status :
Active
Package :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Current - Supply (Max) :
50mA
Symmetry-Max :
55/45%
Series :
ClearClock™ AX3
Function :
Enable/Disable
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Frequency Adjustment-Mechanical :
No
Spread Spectrum Bandwidth :
Abracon Corporation
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Voltage - Supply :
2.5V
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Oscillator Type :
LVPECL
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Fall Time-Max :
0.5ns
RoHS Status :
RoHS Compliant
Product Type :
Standard Oscillators
Output :
Supply Voltage :
2.5V
Height - Seated (Max) :
0.043 (1.10mm)
Physical Dimension :
3.2mm x 2.5mm x 1.0mm
Current - Supply (Disable) (Max) :
10μA
Output Load :
50 OHM
Height Seated (Max) :
0.043 1.10mm