AX3DCF4-122.8800T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AX3DCF4-122.8800T
Manufacturer
Abracon
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 122.88MHZ 1.8V LVDS
Manufacturer :
Abracon
Product Category :
Oscillators
Symmetry-Max :
55/45%
Absolute Pull Range (APR) :
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
RoHS :
Details
Series :
ClearClock™ AX3
Brand :
Voltage - Supply :
1.8V
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Base Resonator :
Crystal
Product Status :
Active
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Output :
LVDS
Type :
XO (Standard)
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Physical Dimension :
3.2mm x 2.5mm x 1.0mm
Fall Time-Max :
0.5ns
Product Type :
Standard Oscillators
RoHS Status :
RoHS Compliant
Current - Supply (Disable) (Max) :
10μA
Spread Spectrum Bandwidth :
Ratings :
Current Rating :
27 mA
Frequency :
122.88MHz
Package :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Frequency Stability :
±25ppm
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Frequency :
122.88MHz
Height - Seated (Max) :
0.043 (1.10mm)
Supply Voltage :
1.8V
Output Format :
LVDS
Current - Supply (Max) :
27mA
Termination Style :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Function :
Enable/Disable
Surface Mount :
yes
Subcategory :
Oscillators
Rise Time-Max :
0.5ns
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Height Seated (Max) :
0.043 1.10mm