AX3DCF3-156.2500T
Mfr.Part #
AX3DCF3-156.2500T
Description
XTAL OSC XO 156.25MHZ 1.8V LVDS
Symmetry-Max :
55/45%
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Physical Dimension :
3.2mm x 2.5mm x 1.0mm
Supply Voltage :
1.8V
Frequency Stability :
±25ppm
Base Resonator :
Crystal
Product Type :
Standard Oscillators
Current Rating :
27 mA
Absolute Pull Range (APR) :
Function :
Enable/Disable
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Height - Seated (Max) :
0.043 (1.10mm)
Brand :
RoHS :
Details
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Frequency :
156.25MHz
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Subcategory :
Oscillators
Voltage - Supply :
1.8V
Fall Time-Max :
0.5ns
Current - Supply (Max) :
27mA
RoHS Status :
RoHS Compliant
Package :
Operating Frequency :
156.25MHz
Height Seated (Max) :
0.043 1.10mm