AX3DCF3-148.5000T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AX3DCF3-148.5000T
Manufacturer
Abracon
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 148.5MHZ 1.8V LVDS
Manufacturer :
Abracon
Product Category :
Oscillators
Frequency Stability :
±25ppm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Current - Supply (Max) :
27mA
Physical Dimension :
3.2mm x 2.5mm x 1.0mm
Surface Mount :
yes
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Product Status :
Active
Base Resonator :
Crystal
Height - Seated (Max) :
0.043 (1.10mm)
Supply Voltage :
1.8V
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Output :
LVDS
Rise Time-Max :
0.5ns
Type :
XO (Standard)
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Current - Supply (Disable) (Max) :
10μA
Series :
ClearClock™ AX3
Mounting Type :
Surface Mount
Spread Spectrum Bandwidth :
Output Format :
LVDS
Absolute Pull Range (APR) :
Fall Time-Max :
0.5ns
Function :
Enable/Disable
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Termination Style :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.043 1.10mm
Voltage - Supply :
1.8V
Symmetry-Max :
55/45%
Ratings :
Operating Frequency :
148.5MHz
RoHS Status :
RoHS Compliant
Frequency :
148.5MHz