AWVS006060451R5M00
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AWVS006060451R5M00
Manufacturer
Chilisin Electronics
Package / Case
2424 (6060 Metric)
Datasheet
Download
Description
INDUCTOR POWER
Manufacturer :
Chilisin Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Inductance :
1.5 µH
Package / Case :
2424 (6060 Metric)
Product Status :
Active
Current - Saturation (Isat) :
9.3A
Size / Dimension :
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Tolerance :
±20%
Features :
DC Resistance (DCR) :
15mOhm
Height - Seated (Max) :
0.185" (4.70mm)
Q @ Freq :
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Current Rating (Amps) :
5.3 A
Frequency - Self Resonant :
Ratings :
AEC-Q200
Series :
AWVS
Shielding :
Shielded
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Supplier Device Package :
Package :
Tape and Reel (TR)
Material - Core :
Ferrite
Mounting Type :
Surface Mount
Type :
Chilisin Electronics AWVS006060451R5M00
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD