AWVS00606045150M00
Mfr.Part #
AWVS00606045150M00
Package / Case
2424 (6060 Metric)
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Tolerance :
±20%
Frequency - Self Resonant :
Size / Dimension :
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Package / Case :
2424 (6060 Metric)
Height - Seated (Max) :
0.185" (4.70mm)
Current Rating (Amps) :
1.9 A
Inductance :
15 µH
DC Resistance (DCR) :
80mOhm
Current - Saturation (Isat) :
3A
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Supplier Device Package :
Chilisin Electronics AWVS00606045150M00
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD