AWVS00404018470M00
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AWVS00404018470M00
Manufacturer
Chilisin Electronics
Package / Case
1616 (4040 Metric)
Datasheet
Download
Description
INDUCTOR POWER
Manufacturer :
Chilisin Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Ratings :
AEC-Q200
Tolerance :
±20%
Supplier Device Package :
Height - Seated (Max) :
0.079" (2.00mm)
Series :
AWVS
Frequency - Self Resonant :
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Size / Dimension :
0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Features :
Inductance :
47 µH
Mounting Type :
Surface Mount
Q @ Freq :
Package :
Tape and Reel (TR)
Shielding :
Shielded
Material - Core :
Ferrite
DC Resistance (DCR) :
720mOhm
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) :
630mA
Product Status :
Active
Package / Case :
1616 (4040 Metric)
Type :
Current Rating (Amps) :
500 mA
Chilisin Electronics AWVS00404018470M00
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD