AWVS00404012470M00
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AWVS00404012470M00
Manufacturer
Chilisin Electronics
Package / Case
1616 (4040 Metric)
Datasheet
Download
Description
INDUCTOR POWER
Manufacturer :
Chilisin Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Q @ Freq :
Tolerance :
±20%
DC Resistance (DCR) :
930mOhm
Current Rating (Amps) :
450 mA
Material - Core :
Ferrite
Supplier Device Package :
Shielding :
Shielded
Mounting Type :
Surface Mount
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Series :
AWVS
Size / Dimension :
0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
1616 (4040 Metric)
Product Status :
Active
Type :
Frequency - Self Resonant :
Inductance :
47 µH
Package :
Tape and Reel (TR)
Current - Saturation (Isat) :
310mA
Features :
Height - Seated (Max) :
0.051" (1.30mm)
Ratings :
AEC-Q200
Chilisin Electronics AWVS00404012470M00
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD