AWVH002520122R2T00
Mfr.Part #
AWVH002520122R2T00
Package / Case
1008 (2520 Metric)
Tolerance :
±30%
Package / Case :
1008 (2520 Metric)
DC Resistance (DCR) :
80mOhm
Size / Dimension :
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Current Rating (Amps) :
1.5 A
Inductance :
2.2 µH
Series :
AWVH
Current - Saturation (Isat) :
1.8A
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Height - Seated (Max) :
0.049" (1.25mm)
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Chilisin Electronics AWVH002520122R2T00
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD