AWVF00303015100M00
Mfr.Part #
AWVF00303015100M00
Package / Case
1212 (3030 Metric)
Inductance :
10 µH
Package / Case :
1212 (3030 Metric)
DC Resistance (DCR) :
360mOhm Max
Series :
AWVF
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Height - Seated (Max) :
0.059" (1.50mm)
Current - Saturation (Isat) :
1.06A
Current Rating (Amps) :
1 A
Size / Dimension :
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Q @ Freq :
Chilisin Electronics AWVF00303015100M00
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD