AWVF00303010100T00
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AWVF00303010100T00
Manufacturer
Chilisin Electronics
Package / Case
1212 (3030 Metric)
Datasheet
Download
Description
INDUCTOR POWER
Manufacturer :
Chilisin Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Frequency - Self Resonant :
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Q @ Freq :
Package / Case :
1212 (3030 Metric)
Size / Dimension :
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Inductance :
10 µH
Type :
Material - Core :
Ferrite
Series :
AWVF
Shielding :
Shielded
Package :
Tape and Reel (TR)
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Tolerance :
±30%
Mounting Type :
Surface Mount
Product Status :
Active
Current Rating (Amps) :
630 mA
Current - Saturation (Isat) :
640mA
Height - Seated (Max) :
0.040" (1.02mm)
Features :
Ratings :
AEC-Q200
Supplier Device Package :
DC Resistance (DCR) :
430mOhm Max
Chilisin Electronics AWVF00303010100T00
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD