AWT6146RM11P8
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AWT6146RM11P8
Manufacturer
Anadigics
Description
QUAD BAND POWER AMPLIFIER MODULE
Manufacturer :
Anadigics
Product Category :
RF Amplifiers
Temperature Grade :
Other
Operating Temperature (Min) :
-30°C
Length :
7mm
Number of Functions :
1
Peak Reflow Temperature (Cel) :
250
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Pin Count :
18
Telecom IC Type :
BASEBAND CIRCUIT
Number of Terminals :
18
Terminal Position :
QUAD
Operating Temperature (Max) :
110°C
Width :
7mm
JESD-30 Code :
S-XQCC-N18
Seated Height-Max :
1.46mm
HTS Code :
Terminal Form :
NO LEAD
Surface Mount :
yes
Qualification Status :
Not Qualified
Supply Voltage :
3.5V
Terminal Pitch :
1mm