AWSZT-40.00CV-T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AWSZT-40.00CV-T
Manufacturer
Abracon
Package / Case
1512 (3731 Metric)
Datasheet
Download
Description
CERAMIC RES 40.0000MHZ SMD
Manufacturer :
Abracon
Product Category :
Resonators
Height :
0.047 1.19mm
Series :
AWSZT-CV
Tolerance :
0.5%
Frequency :
40MHz
Features :
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Case Code (Imperial) :
Frequency Stability :
±0.3%
Factory Lead Time :
12 Weeks, 6 Days
Crystal/Resonator Type :
CERAMIC RESONATOR
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Self Resonant Frequency :
40MHz
Package / Case :
1512 (3731 Metric)
Termination :
SMD/SMT
Product Status :
Active
Abracon Corporation
Frequency Tolerance :
±0.5%
Case Code (Metric) :
Type :
Ceramic
Mounting Type :
Surface Mount
Impedance :
40Ohm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Reach Compliance Code :
Unknown
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package :
Tape and Reel (TR);Cut Tape (CT);Digi-Reel®;
Mount :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.146Lx0.122W 3.70mmx3.10mm