AWCM00161008R13G00
Mfr.Part #
AWCM00161008R13G00
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Q @ Freq :
32 @ 150MHz
Inductance :
130 nH
Current Rating (Amps) :
170 mA
Size / Dimension :
0.063" L x 0.040" W (1.60mm x 1.02mm)
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Features :
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant :
1.45GHz
DC Resistance (DCR) :
1.4Ohm Max
Height - Seated (Max) :
0.040" (1.02mm)
Tolerance :
±2%
Chilisin Electronics AWCM00161008R13G00
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD