AWCM0016100833NG00
Mfr.Part #
AWCM0016100833NG00
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Size / Dimension :
0.063" L x 0.040" W (1.60mm x 1.02mm)
Q @ Freq :
40 @ 250MHz
Height - Seated (Max) :
0.040" (1.02mm)
Current Rating (Amps) :
420 mA
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
DC Resistance (DCR) :
230mOhm Max
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Inductance :
33 nH
Tolerance :
±2%
Supplier Device Package :
Frequency - Self Resonant :
3.2GHz
Features :
Chilisin Electronics AWCM0016100833NG00
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD