ATV50C750J-HF
Mfr.Part #
ATV50C750J-HF
Description
TVS DIODE 75VWM 121VC DO214AB
Tape and Reel (TR)
Unidirectional Channels :
Polarity :
Unidirectional
Power - Peak Pulse :
5000W 5kW
1
Diode Element Material :
SILICON
Published :
Non-rep Peak Rev Power Dis-Max :
5000W
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Peak Pulse Current :
41.3A
Power Dissipation-Max :
6.5W
Reverse Standoff Voltage :
75V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
41.3A
Voltage - Breakdown (Min) :
83.3V
Peak Pulse Power :
5kW
Clamping Voltage :
121V