ATV06A360J-HF
Mfr.Part #
ATV06A360J-HF
Package / Case
DO-214AC, SMA
Description
TVS DIODE 36VWM 58.1VC DO214AC
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
36V
Factory Lead Time :
1 Weeks
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
58.1V
Voltage - Breakdown (Min) :
40V
Series :
Automotive, AEC-Q101
Applications :
GENERAL PURPOSE
Package / Case :
DO-214AC, SMA
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Unidirectional Channels :
1 (Unlimited)
Power - Peak Pulse :
600W
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
10.3A