ATV06A300J-HF
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ATV06A300J-HF
Manufacturer
Comchip Technology
Package / Case
DO-214AC, SMA
Datasheet
Download
Description
TVS DIODE 30VWM 48.4VC DO214AC
Manufacturer :
Comchip Technology
Product Category :
Factory Lead Time :
1 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power - Peak Pulse :
600W
Voltage - Breakdown (Min) :
33.3V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
30V
Mounting Type :
Surface Mount
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
12.4A
Type :
Zener
Power Line Protection :
No
Unidirectional Channels :
1
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
48.4V