ATV04A900JB-HF
Mfr.Part #
ATV04A900JB-HF
Description
TVS DIODE 90VWM 146VC SMA
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Clamping Voltage :
146V
Reverse Standoff Voltage :
90V
Peak Pulse Current :
2.74A
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
12 Weeks
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
2.74A
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
90V
Voltage - Breakdown (Min) :
100V
Peak Pulse Power :
400W