ATV04A600JB-HF
Mfr.Part #
ATV04A600JB-HF
Description
TVS DIODE 60VWM 96.8VC SMA
Reverse Standoff Voltage :
60V
Peak Pulse Power :
400W
Bidirectional Channels :
1
Pbfree Code :
yes
Voltage - Breakdown (Min) :
66.7V
Mount :
Clamping Voltage :
96.8V
Peak Pulse Current :
4.13A
Power Line Protection :
No
Mounting Type :
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
4.13A
Tape and Reel (TR)
Type :
Zener
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
60V
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ