ATV04A300JB-HF
Mfr.Part #
ATV04A300JB-HF
Description
TVS DIODE 30VWM 48.4VC SMA
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Clamping Voltage :
48.4V
Published :
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
30V
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
8.26A
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Peak Pulse Power :
400W
Voltage - Breakdown (Min) :
33.3V
Peak Pulse Current :
8.26A
Reverse Standoff Voltage :
30V