ATV04A220JB-HF
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ATV04A220JB-HF
Manufacturer
Comchip Technology
Package / Case
DO-214AC, SMA
Datasheet
Download
Description
TVS DIODE 22VWM 35.5VC SMA
Manufacturer :
Comchip Technology
Product Category :
Peak Pulse Current :
11.27A
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
11.27A
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Applications :
Automotive
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Published :
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Factory Lead Time :
12 Weeks
Bidirectional Channels :
1
Package / Case :
DO-214AC, SMA
Mount :
Surface Mount
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
22V
Voltage - Breakdown (Min) :
24.4V
Clamping Voltage :
35.5V
Type :
Zener
Series :
Automotive, AEC-Q101
Pbfree Code :
yes
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
30
Peak Pulse Power :
400W
Power Line Protection :
No
Reverse Standoff Voltage :
22V