ATV02W191-HF
Mfr.Part #
ATV02W191-HF
Description
TVS DIODE 190VWM 308VC SOD123
Product Category :
Terminal Form :
Flat
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Peak Pulse Current :
690mA
Power Line Protection :
No
Terminal Position :
Dual
SILICON
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
690mA
Unidirectional Channels :
SOD-123F
Configuration :
Single
Factory Lead Time :
12 Weeks
Reverse Standoff Voltage :
190V
Voltage - Breakdown (Min) :
211V
260
Peak Pulse Power :
200W
Number of Terminations :
2
JESD-609 Code :
e3
Clamping Voltage :
308V
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Power Dissipation-Max :
0.4W
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
190V