ATV02W150-HF
Mfr.Part #
ATV02W150-HF
Description
TVS DIODE 15VWM 24.4VC SOD123
ROHS3 Compliant
Power Line Protection :
No
ECCN Code :
EAR99
Type :
Zener
Polarity :
Unidirectional
Peak Pulse Power :
200W
Voltage - Breakdown (Min) :
16.7V
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
8.2A
1
Terminal Form :
Flat
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
yes
Unidirectional Channels :
Power Dissipation-Max :
0.4W
Clamping Voltage :
24.4V
Published :
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
15V
Peak Pulse Current :
8.2A
Reverse Standoff Voltage :
15V
Tin (Sn)
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
30
R-PDSO-F2
Factory Lead Time :
12 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ