ATS1005-1DB-FD-T05
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ATS1005-1DB-FD-T05
Manufacturer
Susumu
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
HIGH FREQUENCY CHIP ATTENUATOR,
Stock
455
In Stock :
455
Manufacturer :
Susumu
Product Category :
Attenuators
Tolerance :
0.75 dB, 1.25 dB
Subcategory :
Wireless and RF Integrated Circuits
Power (Watts) :
100mW
Power Rating :
32 mW
Maximum VSWR :
1.6
Frequency Range :
0 Hz ~ 50 GHz
RoHS :
Details
Product Type :
Attenuators
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Product Status :
Active
Brand :
Attenuation Value :
1dB
Number of Channels :
1 Channel
Technology :
Si
Attenuation :
1 dB
Type :
High Frequency Chip Attenuator
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Impedance :
50 Ohms
Number of Bits :
Product Category :
Mounting Style :
SMD/SMT
Series :
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Package :
Digi-Reel?
Susumu ATS1005-1DB-FD-T05
0 Hz ~ 50 GHz 1dB 0402 (1005 Metric) 50 Ohms