ATF22V10CZ-12PC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ATF22V10CZ-12PC
Manufacturer
Atmel (Microchip Technology)
Package / Case
24-DIP (0.300, 7.62mm)
Datasheet
Download
Description
EE PLD, 12NS, PAL-TYPE, CMOS
Stock
274
In Stock :
274
Manufacturer :
Atmel (Microchip Technology)
Product Category :
PLDs (Programmable Logic Device)
Number of Terminations :
24
Series :
22V10
Supplier Device Package :
24-PDIP
Supply Voltage :
5V
Voltage - Input :
5V
Package / Case :
24-DIP (0.300, 7.62mm)
Output Function :
MACROCELL
Height Seated (Max) :
5.334mm
Package :
Tube
Frequency :
12GHz
Nominal Supply Current :
150mA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Speed :
12ns
Mount :
Through Hole
Width :
7.62mm
Temperature Grade :
COMMERCIAL
Base Part Number :
ATF22V10C
Number of Dedicated Inputs :
11
Lead Free :
Contains Lead
Min Operating Temperature :
0°C
Max Supply Voltage :
5.25V
Published :
1997
Reach Compliance Code :
Unknown
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Number of Macro Cells :
10
Number of I/O :
10
Packaging :
Tube
Terminal Pitch :
2.54mm
Base Product Number :
ATF22V10C
Programmable Type :
EE PLD
Length :
31.877mm
Terminal Position :
Dual
Product Status :
Obsolete
Mounting Type :
Through Hole
Max Operating Temperature :
70°C
Min Supply Voltage :
4.75V
Number of Pins :
24
Access Time :
12 ns
Datasheets
ATF22V10CZ-12PC
Introducing PLDs (Programmable Logic Device) Atmel (Microchip Technology) ATF22V10CZ-12PC from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Number of Terminations:24, Package / Case:24-DIP (0.300, 7.62mm), Base Part Number:ATF22V10C, Mounting Type:Through Hole, Number of Pins:24, ATF22V10CZ-12PC pinout, ATF22V10CZ-12PC datasheet PDF, ATF22V10CZ-12PC amp .Beyond PLDs (Programmable Logic Device) Atmel (Microchip Technology) ATF22V10CZ-12PC ,we also offer EP22V10PC-15, EP22V10ELC-15, ATF16LV8C-15SC, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Atmel (Microchip Technology) ATF22V10CZ-12PC
Through Hole EE PLD 22V10 24-DIP (0.300, 7.62mm) Tube 5V 10 Macro Cells ATF22V10C 12ns 24 Pins
ATF22V10CZ-12PC Overview
Mounting is done with the Type Through Hole method.Program type of PLD Programmable logic device  EE PLD is programmable.22V10 Series provides the best value on the market in terms of performance-cost ratio.24-DIP (0.300, 7.62mm) has a package, so Programmable logic devices are widely used in electronics.The use of Tube-materials in Programmable array logic's Packaging is widespread.There is an Programmable logic device's input voltage for 5V.In 10 macro cells, there is always something to do.In this PLD stock, ATF22V10C represents the biggest part.The PLD is part of a 24-PDIP Supplier PLD Package.Mounting the PLD is in the direction of Through Hole.Complex Programmable logic device 24 remains Programmable logic array's pin number.Even at the frequency of 12GHz, it can function accurately.Programmable logic devices are currently 70°C degrees Celsius that can be used as a maximum working temperature.As soon as Programmable logic devices are Programmable logic device's operational, it should be warmer than 0°C.There is only one operating voltage required: 4.75V volts.It can only be powered by a 5.25V supply voltage.You can program Programmable logic array's 10 I/Os.Power is always provided by 5V.Inputs are dedicated to 11 on this board.In it, a 24 termination has been programmed.
ATF22V10CZ-12PC Features
Mounting type of Through Hole
Input voltage of 5V
Maximum temperature of 70°C