ATCA-07-201M-H
Mfr.Part #
ATCA-07-201M-H
Package / Case
Radial, Horizontal (Open)
Description
FIXED IND 200UH 3A 78 MOHM TH
Diameter :
36 mm
Size / Dimension :
1.417Dia 36.00mm
Height Seated (Max) :
0.768 19.50mm
DC Resistance (DCR) :
78mOhm Max
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Inductance Frequency - Test :
1kHz
Tolerance :
±20%
Height :
19.5 mm
Current Rating (Amps) :
3A
Package / Case :
Radial, Horizontal (Open)
Ratings :
Inductance :
200μH
Height - Seated (Max) :
0.768 (19.50mm)
Length :
36 mm
Current Rating :
3A
Datasheets
ATCA-07-201M-H
Abracon ATCA-07-201M-H
ATCA-07-201M-H datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Abracon LLC stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD