AT45D161-JI
Mfr.Part #
AT45D161-JI
Manufacturer
Microchip Technology
Package / Case
32-LCC (J-Lead)
Description
IC FLASH 16MBIT SPI 15MHZ 32PLCC
Manufacturer :
Microchip Technology
Product Category :
Memory
Base Product Number :
AT45D161
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Package :
Tube
Voltage - Supply :
4.5V~5.5V
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2 (1 Year)
Memory Type :
Non-Volatile
Base Part Number :
AT45D161
Series :
Packaging :
Tube
Operating Temperature :
-40°C~85°C TC
Memory Size :
16Mb 528Bytes x 4096 pages
Product Status :
Obsolete
Package / Case :
32-LCC (J-Lead)
Clock Frequency :
15MHz