AT45D041A-RI
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AT45D041A-RI
Manufacturer
Microchip Technology
Package / Case
28-SOIC (0.342, 8.69mm Width)
Datasheet
Download
Description
IC FLASH 4MBIT SPI 15MHZ 28SOIC
Manufacturer :
Microchip Technology
Product Category :
Memory
Memory Interface :
SPI
Base Part Number :
AT45D041
Base Product Number :
AT45D041
Clock Frequency :
15MHz
Operating Temperature :
-40°C~85°C TC
Packaging :
Tube
Memory Format :
Flash
Published :
Write Cycle Time - Word, Page :
14ms
Product Status :
Obsolete
Series :
Voltage - Supply :
4.5V~5.5V
Memory Organization :
264 Bytes x 2048 pages
Memory Type :
Non-Volatile
Package / Case :
28-SOIC (0.342, 8.69mm Width)
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Mounting Type :
Surface Mount
Package :
Tube
Supplier Device Package :
28-SOIC
Memory Size :
4Mb 264Bytes x 2048 pages
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2 (1 Year)
Datasheets
AT45D041A-RI
Introducing Memory Microchip Technology AT45D041A-RI from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Base Part Number:AT45D041, Operating Temperature:-40°C~85°C TC, Package / Case:28-SOIC (0.342, 8.69mm Width), Mounting Type:Surface Mount, AT45D041A-RI pinout, AT45D041A-RI datasheet PDF, AT45D041A-RI amp .Beyond Memory Microchip Technology AT45D041A-RI ,we also offer AT25SF081B-SSHB-T, AT25SF041B-SSHB-T, AT25SF041B-SHB-T, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.