AT27C010-55TI
Mfr.Part #
AT27C010-55TI
Package / Case
32-TFSOP (0.724, 18.40mm Width)
Description
IC EPROM 1MBIT PARALLEL 32TSOP
Memory
Access Time :
55ns
Voltage - Supply :
4.5V~5.5V
Memory Size :
1Mb 128K x 8
Memory Interface :
Parallel
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Supplier Device Package :
32-TSOP
Base Part Number :
AT27C010
Packaging :
Tray
Memory Format :
EPROM
Memory Organization :
128K x 8
Published :
Base Product Number :
AT27C010
Package :
Tray
Package / Case :
Operating Temperature :
-40°C~85°C TC
Write Cycle Time - Word, Page :
Datasheets
AT27C010-55TI
Introducing Memory Microchip Technology AT27C010-55TI from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Base Part Number:AT27C010, Mounting Type:Surface Mount, Package / Case:32-TFSOP (0.724, 18.40mm Width), Operating Temperature:-40°C~85°C TC, AT27C010-55TI pinout, AT27C010-55TI datasheet PDF, AT27C010-55TI amp .Beyond Memory Microchip Technology AT27C010-55TI ,we also offer AT25SF081B-SSHB-T, AT25SF041B-SSHB-T, AT25SF041B-SHB-T, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.