AT24C64A-10TI-2.7
Mfr.Part #
AT24C64A-10TI-2.7
Package / Case
8-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)
Description
IC EEPROM 64KBIT I2C 8TSSOP
Base Part Number :
AT24C64
Package / Case :
8-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)
Clock Frequency :
400kHz
Voltage - Supply :
2.7V~5.5V
Access Time :
900ns
Memory Organization :
8K x 8
Base Product Number :
AT24C64
Memory Size :
64Kb 8K x 8
Supplier Device Package :
8-TSSOP
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Datasheets
AT24C64A-10TI-2.7
Introducing Memory Microchip Technology AT24C64A-10TI-2.7 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Base Part Number:AT24C64, Package / Case:8-TSSOP (0.173, 4.40mm Width), Mounting Type:Surface Mount, Operating Temperature:-40°C~85°C TA, AT24C64A-10TI-2.7 pinout, AT24C64A-10TI-2.7 datasheet PDF, AT24C64A-10TI-2.7 amp .Beyond Memory Microchip Technology AT24C64A-10TI-2.7 ,we also offer AT25SF081B-SSHB-T, AT25SF041B-SSHB-T, AT25SF041B-SHB-T, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Microchip Technology AT24C64A-10TI-2.7
Memory Microchip Technology AT24C64A-10TI-2.7 Overview
AT24C64A-10TI-2.7 Features
  • 64Kbit EEPROM
  • I2C serial interface
  • Low-power consumption
  • Wide operating voltage range: 2.7V to 5.5V