AT16-15SD-K003
Mfr.Part #
AT16-15SD-K003
Description
CONN PLUG HSG 15POS
Rectangular Connector Housings
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Features :
Cap (Cover), IP68, IP69K, Reduced Wire Seals
Insulation Resistance :
1000 MOhms
Product :
Connectors
Product Status :
Active
Color :
Black
Tradename :
AT Series
Number of Positions :
15 Position
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Row Spacing :
RoHS :
Details
Packaging :
Box
Pitch :
Current Rating :
13 A