AT1206DRE0790R9L
Mfr.Part #
AT1206DRE0790R9L
Description
RES SMD 90.9 OHM 0.5% 1/4W 1206
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm
Resistance :
90.9Ohm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Max Power Dissipation :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Datasheets
AT1206DRE0790R9L
YAGEO AT1206DRE0790R9L
AT Series, Thin Film, 90.9Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C