AT1206DRE07768KL
Mfr.Part #
AT1206DRE07768KL
Description
RES SMD 768K OHM 0.5% 1/4W 1206
Size / Dimension :
0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Max Power Dissipation :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
768kOhm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Datasheets
AT1206DRE07768KL
YAGEO AT1206DRE07768KL
AT Series, Thin Film, 768kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C