AT1206DRE0757R6L
Mfr.Part #
AT1206DRE0757R6L
Description
RES SMD 57.6 OHM 0.5% 1/4W 1206
Max Power Dissipation :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm
Resistance :
57.6Ohm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±0.5%
Datasheets
AT1206DRE0757R6L
YAGEO AT1206DRE0757R6L
AT Series, Thin Film, 57.6Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C