AT1206DRE0743K2L
Mfr.Part #
AT1206DRE0743K2L
Description
RES SMD 43.2K OHM 0.5% 1/4W 1206
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
43.2kOhm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Max Power Dissipation :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm
Datasheets
AT1206DRE0743K2L
YAGEO AT1206DRE0743K2L
AT Series, Thin Film, 43.2kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C