AT1206DRE0732R4L
Mfr.Part #
AT1206DRE0732R4L
Description
RES SMD 32.4 OHM 0.5% 1/4W 1206
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Resistance :
32.4Ohm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
250mW
Datasheets
AT1206DRE0732R4L
YAGEO AT1206DRE0732R4L
AT Series, Thin Film, 32.4Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C