AT1206DRE07316KL
Mfr.Part #
AT1206DRE07316KL
Description
RES SMD 316K OHM 0.5% 1/4W 1206
Factory Lead Time :
16 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
250mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
316kOhm
Size / Dimension :
0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm
Datasheets
AT1206DRE07316KL
YAGEO AT1206DRE07316KL
AT Series, Thin Film, 316kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C