AT1206DRE072K67L
Mfr.Part #
AT1206DRE072K67L
Description
RES SMD 2.67K OHM 0.5% 1/4W 1206
Max Power Dissipation :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
2.67kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Datasheets
AT1206DRE072K67L
YAGEO AT1206DRE072K67L
AT Series, Thin Film, 2.67kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C