AT1206DRE07274RL
Mfr.Part #
AT1206DRE07274RL
Description
RES SMD 274 OHM 0.5% 1/4W 1206
Size / Dimension :
0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm
Max Power Dissipation :
250mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
274Ohm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Datasheets
AT1206DRE07274RL
YAGEO AT1206DRE07274RL
AT Series, Thin Film, 274Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C