AT1206DRE0718K2L
Mfr.Part #
AT1206DRE0718K2L
Description
RES SMD 18.2K OHM 0.5% 1/4W 1206
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Max Power Dissipation :
250mW
Size / Dimension :
0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm
Resistance :
18.2kOhm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Datasheets
AT1206DRE0718K2L
YAGEO AT1206DRE0718K2L
AT Series, Thin Film, 18.2kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C