AT1206DRE0716K5L
Mfr.Part #
AT1206DRE0716K5L
Description
RES SMD 16.5K OHM 0.5% 1/4W 1206
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
250mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm
Resistance :
16.5kohm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Datasheets
AT1206DRE0716K5L
YAGEO AT1206DRE0716K5L
AT Series, Thin Film, 16.5kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C