AT1206DRD076K19L
Mfr.Part #
AT1206DRD076K19L
Description
RES SMD 6.19K OHM 0.5% 1/4W 1206
Factory Lead Time :
24 Weeks
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
6.19kOhm
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Max Power Dissipation :
250mW
Published :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm
Datasheets
AT1206DRD076K19L
YAGEO AT1206DRD076K19L
AT Series, Thin Film, 6.19kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C