AT1206DRD0769R8L
Mfr.Part #
AT1206DRD0769R8L
Description
RES SMD 69.8 OHM 0.5% 1/4W 1206
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
69.8Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm
Max Power Dissipation :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Factory Lead Time :
24 Weeks
Datasheets
AT1206DRD0769R8L
YAGEO AT1206DRD0769R8L
AT Series, Thin Film, 69.8Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C