AT1206DRD0760K4L
Mfr.Part #
AT1206DRD0760K4L
Description
RES SMD 60.4K OHM 0.5% 1/4W 1206
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Max Power Dissipation :
250mW
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Factory Lead Time :
24 Weeks
Size / Dimension :
0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm
Resistance :
60.4kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Datasheets
AT1206DRD0760K4L
YAGEO AT1206DRD0760K4L
AT Series, Thin Film, 60.4kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C