AT1206DRD0748R7L
Mfr.Part #
AT1206DRD0748R7L
Description
RES SMD 48.7 OHM 0.5% 1/4W 1206
Factory Lead Time :
24 Weeks
Size / Dimension :
0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm
Resistance :
48.7Ohm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Max Power Dissipation :
250mW
Datasheets
AT1206DRD0748R7L
YAGEO AT1206DRD0748R7L
AT Series, Thin Film, 48.7Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C