AT1206DRD0724R3L
Mfr.Part #
AT1206DRD0724R3L
Description
RES SMD 24.3 OHM 0.5% 1/4W 1206
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±0.5%
Factory Lead Time :
24 Weeks
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm
Resistance :
24.3Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
250mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
AT1206DRD0724R3L
YAGEO AT1206DRD0724R3L
AT Series, Thin Film, 24.3Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C