AT1206DRD0712K1L
Mfr.Part #
AT1206DRD0712K1L
Description
RES SMD 12.1K OHM 0.5% 1/4W 1206
Size / Dimension :
0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Max Power Dissipation :
250mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
12.1kOhm
Factory Lead Time :
24 Weeks
Datasheets
AT1206DRD0712K1L
YAGEO AT1206DRD0712K1L
AT Series, Thin Film, 12.1kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C