AT1206CRD0778R7L
Mfr.Part #
AT1206CRD0778R7L
Description
RES SMD 78.7 OHM 0.25% 1/4W 1206
Factory Lead Time :
24 Weeks
Resistance :
78.7Ohm
Max Power Dissipation :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.25%
Datasheets
AT1206CRD0778R7L
YAGEO AT1206CRD0778R7L
AT Series, Thin Film, 78.7Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.25%, -55°C~155°C