AT1206CRD0764R9L
Mfr.Part #
AT1206CRD0764R9L
Description
RES SMD 64.9 OHM 0.25% 1/4W 1206
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Factory Lead Time :
24 Weeks
Tolerance :
±0.25%
Max Power Dissipation :
250mW
Size / Dimension :
0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
64.9Ohm
Datasheets
AT1206CRD0764R9L
YAGEO AT1206CRD0764R9L
AT Series, Thin Film, 64.9Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.25%, -55°C~155°C